Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

7 dôvodov, prečo by ste mali investovať na Cypre

Pridané: 25.4.2023

7 dôvodov, prečo by ste mali investovať na Cypre

Dôvod 1: Nízka cena

Očividne dobrý dôvod.
Trh s nehnuteľnosťami na severnom Cypre je pôsobivý a aktívny, jeden z najrozvinutejších a najziskovejších v regióne Stredozemného mora. Kupujúcich láka ohromujúca a jedinečná príroda, ako aj obrovská škála nehnuteľností, ktoré uspokoja všetky potreby.

Poprední experti predpovedajú posilňujúci trh s nehnuteľnosťami na ďalšie dlhšie obdobie a investori s výhľadom do budúcnosti investujú už teraz, kým ceny nestúpnu na iné cenové úrovne čiernomorských nehnuteľností.
K dnešnému dňu sú ceny pôdy na severnom Cypre o 30 % nižšie ako ceny v podobnej južnej časti krajiny. Cena vily (rodinného domu) na Severe je o cca. 40% lacnejšia, ako podobná vila na juhu.

Dôvod 2: Hospodársky rozvoj

Ekonomické trendy tureckého Severného Cypru ukazujú, že od roku 1977 dochádza k neustálemu rastu a rozvoju z roka na rok.
Napriek vysokej inflácii, ekonomickým a politickým ťažkostiam a prekážkam – ročný priemer dosahovaných výsledkov a tempo vývoja je 4,4 %. Treba povedať, že ide o významný výsledok.

Minimálna mzda na Severnom Cypre je jednou z najnižších spomedzi stredomorských krajín.
Ceny surovín, materiálov a produktov sú dostupné za relatívne nízke ceny a veľmi často sú rovnakej alebo lepšej kvality.
Trh s nehnuteľnosťami na Severnom Cypre je jedným z najlepšie sa rozvíjajúcich európskych trhov.
Priťahuje investorov, pretože zvýšenie cien je realistické a očakávané, v porovnaní s úrovňou investícií s inými európskymi krajinami a Spojeným kráľovstvom.
V krajine možno zažiť investičný boom na realitnom trhu. Očakáva sa rast a výrazná návratnosť investícií.

Ďalej neexistujú žiadne obmedzenia prenajímania nehnuteľností. Rozvoj turizmu je aktívny s podporou tureckej vlády Severného Cypru. Ak prenajmete svoju nehnuteľnosť na Severnom Cypre rastúcemu počtu dovolenkárov, získate ľahký a ziskový príjem.
Trh s prenájmom je tiež veľmi aktívny a má veľmi dobrú mieru rastu, čo vám umožňuje získať rýchlu návratnosť vašej investície.

Dôvod 3: Výrazný nárast cestovného ruchu

Cestovný ruch zostáva najdôležitejším sektorom a jedným z hlavných sektorov rozvoja tureckej ekonomiky Severného Cypru.
Je zrejmé, že vo viacerých turistických regiónoch sveta je nedostatok hotelov.
Súbežne s programom hospodárskeho rozvoja turecká vláda Severného Cypru uviedla, že sektor cestovného ruchu je jedným z najdôležitejších sektorov hospodárskeho rozvoja. Vláda sa rozhodla poskytnúť všetku pomoc a poskytnúť všetky potrebné zľavy a podporiť potenciálnych investorov investujúcich do cestovného ruchu.

Dôvod 4: Bezvízový vstup

Môžete si kúpiť letenku a letieť kedykoľvek, takže nie je potrebné žiadať o povolenie alebo vybavovať vízum.
Severný Cyprus má 2 moderné letiská Ercan a Gesitkale.
Cesta do Katehomeny cez „okupované územie" bola nedávno otvorená, a tak sa každý môže presvedčiť, že netreba robiť paniku, strach z konfiškácie a inú proti propagandu, ktorá nie je ničím iným ako gréckymi mýtmi.

Turecký Severný Cyprus stále aktívne podporuje rozvoj cestovného ruchu a prekročenie hranice je oveľa jednoduchšie. Okrem toho sa odtiaľto dostanete do akéhokoľvek európskeho mesta za maximálne 3 hodiny.
Odtiaľto sa v lete dá cestovať do iného letoviska pomerne rýchlo a lacno.

Dôvod 5: Medzinárodná podpora

Európska únia stanovila 259 miliónov eur na podporu rozvoja infraštruktúry Severného Cypru, čím umožnila prílev významného zahraničného kapitálu do krajiny a pripravila sa tak na následný významný prílev turistov.
Medzinárodné spoločenstvo výrazne zmiernilo vzťahovú pozíciu Severného Cypru po tom, čo drvivá väčšina občanov krajiny v roku 2004 hlasovala za rezolúciu OSN, všeobecne známu ako „Annanov plán".
Grécka strana v tomto čase odmietla ponuku na mierové urovnanie „cyperskej otázky".

Americký minister zahraničných vecí Rajs Kondoliza a minister zahraničných vecí Spojeného kráľovstva Jack Crow sa stretli s prezidentom Severného Cypru Mehmetom Alim Talatom.
Toto stretnutie malo veľký politický význam pre Cyprus, a teda aj pre svetové spoločenstvo.

Dôvod 6: Ideálne podnebie a príroda

Cyprus má mierne stredomorské podnebie s dlhým a suchým letom, ktoré trvá od polovice mája do polovice októbra, s miernou zimou od decembra do februára.
Priemerný počet slnečných dní v roku je 340 dní. V lete sa teplota pohybuje medzi +30-35 stupňov Celzia, v zime často prší (asi 500 mm zrážok) a priemerná zimná teplota je +12-17 stupňov.
Teplota morskej vody kolíše, najnižšia v januári je cca. +16 stupňov a +28 stupňov v najteplejšom auguste. More je krištáľovo čisté a nikto sa nemusí báť o morský život.
V hlbinách mora je veľa živých tvorov, koraly, pozostatky starých lodí a staré pamiatky.

V novembri sa príroda na Severnom Cypre prebúdza prvými dažďami. Na jeseň, v zime a na jar sa rýchlo prebúdzajú nádherné kvety a bujná vegetácia. Narcisy, jazmíny, divoké orchidey, tulipány a mandľové stromy – to všetko búrlivo kvitne až do konca marca. V oblasti Stredozemného mora nie je veľa miest, ktoré sa pýšia viac ako 30 druhmi divokých orchideí. Všade sú nádherné olivovníky a rohovníky, ale aj citrusy - pomaranče, mandarínky, grapefruity, rastú aj rôzne druhy melónov a zeleniny.
Hory sú pokryté voňavými borovicovými lesmi, na pobrežnej ceste sú bujné akácie a eukalypty. Krajina je ideálna na chov kôz a oviec. Cestovateľov hypnotizuje krajina, kde sa v horách pokojne pasú stáda oviec a kôz.

Dôvod 7: Váš vlastný dôvod

Nájdite si aj vy svoj vlastný dôvod, prečo sa vám táto príležitosť zapáčila, prečo vás okrem spomínaného chytila a nepustí, prečo sa o nej radi rozprávate a premýšľate.

                                                                                                 "Nikto za teba nevytvorí tvoju budúcnosť, vytvor si ju sám"

                                                                                                              „Každý vie, že určité veci sa nedajú urobiť,   
                                                                                                       kým nepríde niekto, kto o tom nevie a nesplní to."
                                                                                                                                                                (Albert Einstein)

https://oneticket.sk/ciprusi-ingatlan-bemutato-83?lang=sk&fbclid=IwAR3urTjixaBGXDUsHGmaugxA6zVAbgUHkXqCbfEY6D4ofQOujVjGvZZu7KQ